Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MUGESTEANA CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

MUGESTEANA CONSTRUCT SRL (CUI 15252626) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003003019406 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (cod CAEN 4334). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 155.000 RON, o pierdere netă de 124.260 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 49,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15252626
Nr. ORC
J2003003019406
EUID
ROONRC.J2003003019406
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea PRAVAT 1`, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
155.000 RON
2025▼ 49,9%
Rezultat net
-124.260 RON
2025
Angajați
2
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (6)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4339 Alte lucrări de finisare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 155.000 -124.260 129.474 873 9.984 -118.617 2
2024 309.130 -14.375 53.636 4.249 55.030 5.643 4
2023 287.568 3.121 77.462 7.625 89.855 20.018 4
2022 298.099 21.093 101.922 7.746 111.073 16.897 4
2021 298.304 32.061 112.388 — 108.192 -4.196 5
2020 294.345 21.919 181.048 0 144.791 -36.257 5
2019 207.036 19.108 141.933 0 83.757 -58.176 5
2018 168.294 47.938 143.969 0 66.685 -77.284 4
2017 35.352 -44.158 165.153 3.036 36.895 -125.222 4
2016 124.996 -2.128 120.753 3.036 36.653 -81.064 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.192,54% (2024: 90,48%)
Datorii / Total active (total active: 10.857 RON)
Solvabilitate generală
0,08 (2024: 1,11)
Total active / Datorii (total active: 10.857 RON)
Autonomie financiară
-1.092,54% (2024: 9,52%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 10.857 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1.144,52% (2024: -24,25%)
Profit net / Total active (total active: 10.857 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: -254,74%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-80,17% (2024: -4,65%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MUGESTEANA CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: HOŢESCU IONEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
31.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 01.03.2006 Transfer (sosire) din 01.03.2006 ANAF
31.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
31.08.2026 Număr de înmatriculare J40/3019/2003 J2003003019406 ANAF