Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BAU CONSTRUCTII INTERNE SI INTERNATIONALE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

BAU CONSTRUCTII INTERNE SI INTERNATIONALE SRL (CUI 15463380) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003007114406 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 373.426 RON, un profit net de 254.289 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 27,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
15463380
Nr. ORC
J2003007114406
EUID
ROONRC.J2003007114406
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Gabriel Cioran 6, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
373.426 RON
2025▲ 27,0%
Rezultat net
254.289 RON
2025▲ 88,9%
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (26) · 10 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Diviziunea 88 · Activități de asistență socială, fără cazare (1)
  • 8891 Activități de îngrijire zilnică pentru copii
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 373.426 254.289 62.983 1.701 321.069 259.787 2
2024 293.943 134.607 70.278 11.904 193.294 134.920 1
2023 56.300 -26.843 169.930 24.338 317.861 172.269 2
2022 93.656 3.429 111.953 16.931 294.134 199.112 2
2021 82.496 3.738 136.424 15.944 316.163 195.683 1
2020 52.582 4.653 100.465 15.944 276.466 191.945 1
2019 26.257 1.937 110.005 5.056 292.241 187.292 1
2018 0 -21.458 85.992 1.656 269.691 185.355 1
2017 0 -16.933 86.516 1.656 291.673 206.813 1
2016 45.879 10.149 88.175 5.277 306.644 223.746 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19,51% (2024: 34,25%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,12 (2024: 2,92)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
80,49% (2024: 65,75%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
78,78% (2024: 65,6%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
97,88% (2024: 99,77%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
68,1% (2024: 45,79%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BAU CONSTRUCTII INTERNE SI INTERNATIONALE SRL

Reprezentantul firmei este: NEAGU VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025