Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INCOM ENGINEERING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

INCOM ENGINEERING SRL (CUI 15503647) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J40/7772/2003 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine (cod CAEN 3101, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 50.954 RON, un profit net de 18.785 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 76,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
15503647
Nr. ORC
J40/7772/2003
EUID
ROONRC.J40/7772/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. GRINTIESULUI 2, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
50.954 RON
2025▲ 76,9%
Rezultat net
18.785 RON
2025▲ 260,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
Secțiunea C · Diviziunea 31 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · CAEN Rev.2 · 7 diviziuni
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (2)
  • 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 50.954 18.785 266.788 0 69.901 -196.887 1
2024 28.806 5.218 264.441 0 48.769 -215.672 1
2023 26.881 6.197 268.153 2.757 44.506 -220.890 1
2022 31.566 15.508 286.077 2.757 56.233 -227.087 1
2021 6.430 -9.828 276.649 2.757 31.297 -242.595 1
2020 12.327 -51.099 271.709 4.755 34.188 -232.766 1
2019 57.586 -21.992 237.600 4.755 51.178 -181.667 —
2018 61.405 -5.338 227.871 4.755 63.442 -159.674 1
2017 20.202 -24.305 204.783 4.214 46.232 -154.337 1
2016 32.378 1.602 199.319 0 69.287 -130.032 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
381,67% (2024: 542,23%)
Datorii / Total active (total active: 69.901 RON)
Solvabilitate generală
0,26 (2024: 0,18)
Total active / Datorii (total active: 69.901 RON)
Autonomie financiară
-281,67% (2024: -442,23%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 69.901 RON)
Rentabilitate active (ROA)
26,87% (2024: 10,7%)
Profit net / Total active (total active: 69.901 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
36,87% (2024: 18,11%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INCOM ENGINEERING SRL

Reprezentantul firmei este: DINU ELENA LAURA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025