Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ADD CONSTRUCT IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

ADD CONSTRUCT IMPEX SRL (CUI 15506848) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003007943406 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Alte lucrări de instalații pentru construcții (cod CAEN 4324). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 146.330 RON, un profit net de 48.159 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 127,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
15506848
Nr. ORC
J2003007943406
EUID
ROONRC.J2003007943406
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Aleea Perişoru 14, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
146.330 RON
2025▲ 127,8%
Rezultat net
48.159 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4324 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · 6 diviziuni
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (8)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022, 2024–2025) și ANAF (2021, 2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 146.330 48.159 83.113 3.819 89.781 11.149 1
2024 64.240 -45.642 93.213 273 55.930 -37.010 1
2023 147.633 27.345 89.905 -1.870 100.407 8.632 1
2022 98.369 2.832 76.359 -1.736 59.382 -18.713 1
2021 121.286 -6.222 73.126 -1.200 52.781 -21.545 1
2020 107.007 -6.766 79.455 -664 59.081 -15.323 1
2019 114.092 -10.310 57.214 -129 43.071 -8.557 1
2018 149.609 32.014 27.400 568 57.725 33.767 1
2017 108.978 23.476 20.764 273 42.846 25.229 1
2016 91.233 18.803 21.251 1.090 39.041 20.556 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
88,8% (2024: 165,85%)
Datorii / Total active (total active: 93.600 RON)
Solvabilitate generală
1,13 (2024: 0,6)
Total active / Datorii (total active: 93.600 RON)
Autonomie financiară
11,91% (2024: -65,85%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 93.600 RON)
Rentabilitate active (ROA)
51,45% (2024: -81,21%)
Profit net / Total active (total active: 93.600 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
431,96%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,91% (2024: -71,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ADD CONSTRUCT IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: SAR VALENTIN-MARCEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025