Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

REPAUT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

REPAUT SRL (CUI 15557124) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J08/1258/2003 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (cod CAEN 3320). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 197.480 RON, un profit net de 34.476 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+0,0%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15557124
Nr. ORC
J08/1258/2003
EUID
ROONRC.J08/1258/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Parcul Mic 21, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
197.480 RON
2025▲ 0,0%
Rezultat net
34.476 RON
2025▼ 47,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Secțiunea C · Diviziunea 33 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3320 — Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (3)
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic
  • 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 197.480 34.476 8.109 7.392 35.267 34.716 1
2024 197.436 65.992 13.000 1.418 77.553 66.232 1
2023 263.687 125.313 7.964 1.626 131.613 125.553 1
2022 189.927 66.004 4.671 3.411 67.504 66.244 1
2021 126.735 20.692 4.196 5.648 29.996 31.459 1
2020 114.963 20.336 9.372 5.107 25.516 21.293 1
2019 101.262 1.474 5.061 6.419 16.678 18.036 1
2018 85.495 6.658 7.653 15.982 8.053 16.563 1
2017 88.707 10.091 22.097 19.956 11.377 10.325 1
2016 90.259 13.111 3.573 — 19.807 16.234 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19,01% (2024: 16,46%)
Datorii / Total active (total active: 42.659 RON)
Solvabilitate generală
5,26 (2024: 6,07)
Total active / Datorii (total active: 42.659 RON)
Autonomie financiară
81,38% (2024: 83,87%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 42.659 RON)
Rentabilitate active (ROA)
80,82% (2024: 83,56%)
Profit net / Total active (total active: 42.659 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,31% (2024: 99,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,46% (2024: 33,42%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre REPAUT SRL

Reprezentantul firmei este: ISTRATE LIONETE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.10.2026 Cod CAEN principal 4120 3320 ANAF