Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DANY-LEO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

DANY-LEO SRL (CUI 15576649) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003001242222 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.154 RON și un profit net de 5.820 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 75,0% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15576649
Nr. ORC
J2003001242222
EUID
ROONRC.J2003001242222
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. ATELIERULUI 1, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
19.154 RON
2024▼ 75,0%
Rezultat net
5.820 RON
2024▼ 55,2%
Angajați
0
2024

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (4)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -517 261 — 28.753 28.492 —
2024 19.154 5.820 563 — 29.572 29.009 0
2023 76.747 12.986 2.455 — 45.044 42.589 1
2022 93.246 29.342 15.414 0 45.016 29.602 1
2021 84.854 -42.693 4.043 5.467 14.425 15.849 1
2020 84.894 17.973 18.026 75.319 1.249 58.542 1
2019 194.527 33.729 71.626 98.019 14.175 40.568 5
2018 174.910 12.626 116.253 114.420 8.672 6.839 5
2017 156.174 -17.496 107.470 100.953 730 -5.787 7
2016 122.455 24.945 100.549 111.753 506 11.710 3

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
1,9% (2023: 5,45%)
Datorii / Total active (total active: 29.572 RON)
Solvabilitate generală
— (2023: 18,35)
Total active / Datorii (total active: 29.572 RON)
Autonomie financiară
98,1% (2023: 94,55%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 29.572 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,68% (2023: 28,83%)
Profit net / Total active (total active: 29.572 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
20,06% (2023: 30,49%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
30,39% (2023: 16,92%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DANY-LEO SRL

Reprezentantul firmei este: MĂGUREANU CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Cod CAEN principal 4932 4933 ANAF