Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MANCOS IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

MANCOS IMPEX SRL (CUI 15584072) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J40/9377/2003 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (cod CAEN 2223). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.600 RON și un profit net de 3.888 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15584072
Nr. ORC
J40/9377/2003
EUID
ROONRC.J40/9377/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Duetului 98, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
5.600 RON
2018
Rezultat net
3.888 RON
2018
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Secțiunea C · Diviziunea 22 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018
2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (3)
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
  • 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 147.747 — 12.445 -135.302 —
2024 — 0 147.747 — 12.445 -135.302 —
2023 — -600 147.747 — 12.445 -135.302 —
2022 — -500 147.147 — 12.445 -134.702 —
2021 — 0 146.647 — 12.445 -134.202 —
2020 — 0 146.647 — 12.445 -134.202 —
2019 — -945 150.124 — 15.923 -134.201 —
2018 5.600 3.888 150.306 — 17.049 -133.257 —
2017 — -2.365 149.956 — 12.811 -137.145 —
2016 — -841 159.175 — 24.395 -134.780 —

Indicatori financiari

bilanț 2018
Grad de îndatorare
881,61%
Datorii / Total active (total active: 17.049 RON)
Solvabilitate generală
0,11
Total active / Datorii (total active: 17.049 RON)
Autonomie financiară
-781,61%
Capitaluri proprii / Total active (total active: 17.049 RON)
Rentabilitate active (ROA)
22,8%
Profit net / Total active (total active: 17.049 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
69,43%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MANCOS IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: MANOLACHE DANIELA EMILIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018