Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTACO TRADING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

CONSTACO TRADING SRL (CUI 15584528) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003009472405 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (cod CAEN 4662). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 168.903 RON, un profit net de 5.719 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 11,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
15584528
Nr. ORC
J2003009472405
EUID
ROONRC.J2003009472405
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Diligentei 40, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
168.903 RON
2025▼ 11,6%
Rezultat net
5.719 RON
2025▼ 74,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · 3 diviziuni
  • 2563 Fabricarea uneltelor
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2563 Fabricarea uneltelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (4)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 168.903 5.719 69.881 36 75.804 5.959 1
2024 191.063 22.320 54.355 9 78.685 24.834 1
2023 223.111 44.665 54.946 — 99.766 44.905 1
2022 292.267 5.148 86.294 109 91.741 5.574 1
2021 927.868 39.815 367.746 100 387.462 20.423 1
2020 440.876 -5.962 167.598 865 147.341 -19.392 1
2019 650.859 3.601 179.407 1.921 163.838 -13.429 1
2018 550.511 -1.856 172.786 1.026 154.590 -17.030 1
2017 584.663 -2.466 215.781 2.769 197.725 -15.175 1
2016 593.840 3.624 150.654 108 137.334 -12.709 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
92,14% (2024: 69,07%)
Datorii / Total active (total active: 75.840 RON)
Solvabilitate generală
1,09 (2024: 1,45)
Total active / Datorii (total active: 75.840 RON)
Autonomie financiară
7,86% (2024: 31,56%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 75.840 RON)
Rentabilitate active (ROA)
7,54% (2024: 28,36%)
Profit net / Total active (total active: 75.840 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
95,97% (2024: 89,88%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,39% (2024: 11,68%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTACO TRADING SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTIN CODRUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.09.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice ANAF
29.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 11.07.2003 Transfer (sosire) din 22.07.2026 ANAF
29.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
29.07.2026 Data stării juridice 11.07.2003 22.07.2026 ANAF
29.07.2026 Număr de înmatriculare J40/9472/2003 J2003009472405 ANAF