Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COSMIN & GABI CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

COSMIN & GABI CONSTRUCT SRL (CUI 15585752) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J40/9579/2003 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.282 RON, o pierdere netă de 23.033 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 85,7% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15585752
Nr. ORC
J40/9579/2003
EUID
ROONRC.J40/9579/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Valea Cascadelor 19, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
22.282 RON
2019▼ 85,7%
Rezultat net
-23.033 RON
2019
Angajați
1
2019– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.196.048 — 30.185 -1.165.863 —
2024 — -2.045 1.196.048 — 30.185 -1.165.863 —
2023 — 0 1.196.047 — 32.229 -1.163.818 —
2022 — 0 1.196.047 — 32.229 -1.163.818 —
2021 — 0 1.196.047 — 32.229 -1.163.818 —
2020 — -91 1.196.047 — 32.229 -1.163.818 —
2019 22.282 -23.033 1.196.047 — 32.320 -1.163.727 1
2018 155.291 -55.941 1.208.788 1.363 66.731 -1.140.694 1
2017 539.637 -54.497 1.311.641 21.391 205.497 -1.084.753 3
2016 674.088 -51.403 1.317.126 16.879 248.932 -1.051.315 3

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
3.700,64% (2018: 1.775,18%)
Datorii / Total active (total active: 32.320 RON)
Solvabilitate generală
0,03 (2018: 0,06)
Total active / Datorii (total active: 32.320 RON)
Autonomie financiară
-3.600,64% (2018: -1.675,18%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 32.320 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-71,27% (2018: -82,15%)
Profit net / Total active (total active: 32.320 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-103,37% (2018: -36,02%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2018-2019
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COSMIN & GABI CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: BARAGHIN MIHĂIŢĂ (administrator), BARAGHIN MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019