Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MATERIALISTUL ISTET SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

MATERIALISTUL ISTET SRL (CUI 15591606) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003000841024 și are sediul în Pâncota, județul Arad. Activitatea principală: Alte activități de tipărire (cod CAEN 1812). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.511 RON și un profit net de 6.130 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 6,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15591606
Nr. ORC
J2003000841024
EUID
ROONRC.J2003000841024
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Tudor Vladimirescu 32, Orş. Pâncota Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
9.511 RON
2025▲ 6,1%
Rezultat net
6.130 RON
2025▼ 16,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Secțiunea C · Diviziunea 18 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1812 Alte activități de tipărire n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · 6 diviziuni
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (5)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2022–2025) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 9.511 6.130 11.967 — 19.543 7.576 —
2024 8.965 7.356 11.920 — 13.366 1.446 —
2023 5.500 4.174 11.917 — 6.007 -5.910 —
2022 1.900 1.743 11.917 — 1.833 -10.084 —
2021 0 0 11.860 0 33 -11.827 0
2020 0 0 11.860 0 33 -11.827 0
2019 — 0 11.860 — 33 -11.827 —
2018 — 0 11.860 — 33 -11.827 —
2017 — 0 11.860 — 33 -11.827 —
2016 — 0 11.860 — 33 -11.827 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
61,23% (2024: 89,18%)
Datorii / Total active (total active: 19.543 RON)
Solvabilitate generală
1,63 (2024: 1,12)
Total active / Datorii (total active: 19.543 RON)
Autonomie financiară
38,77% (2024: 10,82%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 19.543 RON)
Rentabilitate active (ROA)
31,37% (2024: 55,04%)
Profit net / Total active (total active: 19.543 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
80,91% (2024: 508,71%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
64,45% (2024: 82,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MATERIALISTUL ISTET SRL

Reprezentantul firmei este: FARCAȘ NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025