Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AS-PO CONSTRUCTII DE MASINI SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

AS-PO CONSTRUCTII DE MASINI SRL (CUI 1559478) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991010488409 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Servicii de reprezentare media (cod CAEN 7312). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 110.000 RON și un profit net de 63.502 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,8% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1559478
Nr. ORC
J1991010488409
EUID
ROONRC.J1991010488409
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Unirii 45, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
110.000 RON
2022▼ 18,8%
Rezultat net
63.502 RON
2022▲ 26,2%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
7312 Servicii de reprezentare media
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7312 — Servicii de reprezentare media). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · 6 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 2912 Fabricarea de pompe și compresoare (CAEN 1998)
  • 7420 Activități de proiectare, urbanism, inginerie și alte servicii tehnice (CAEN 1998)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2022. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2022 110.000 63.502 2.454 35.400 107.980 140.926 —
2021 135.410 50.314 2.356 35.400 298.981 332.025 3
2020 856.200 377.399 24.236 — 305.947 281.711 —
2019 — -99.847 101.716 — 6.028 -95.688 —
2018 220 -28.045 8.199 — 12.359 4.160 2
2017 0 -33.559 728 — 32.933 32.205 2
2016 3.350 65.356 1.116 — 66.880 65.764 2

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
1,71% (2021: 0,7%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
58,43 (2021: 141,93)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
98,29% (2021: 99,3%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
44,29% (2021: 15,05%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
45,06% (2021: 15,15%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
57,73% (2021: 37,16%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AS-PO CONSTRUCTII DE MASINI SRL

Reprezentantul firmei este: IONESCU TUDOR -TIM (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022