Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RUNE INC SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

RUNE INC SRL (CUI 15648796) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J17/1075/2003 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4639). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 26.280 RON și un profit net de 12.068 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 57,1% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15648796
Nr. ORC
J17/1075/2003
EUID
ROONRC.J17/1075/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Gheorghe Doja 4, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
26.280 RON
2022▼ 57,1%
Rezultat net
12.068 RON
2022▼ 56,9%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2023, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2019, 2022–2023) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 — 0 0 — — 0 —
2022 26.280 12.068 8.262 — 41.101 32.939 —
2021 61.272 28.027 6.847 0 27.719 20.872 0
2020 156 48 8.872 0 1.716 -7.156 0
2019 — 0 7.867 — 663 -7.204 —
2017 1.404 324 7.867 — 663 -7.204 —
2016 1.941 553 8.144 — 616 -7.528 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
20,1% (2021: 24,7%)
Datorii / Total active (total active: 41.101 RON)
Solvabilitate generală
4,97 (2021: 4,05)
Total active / Datorii (total active: 41.101 RON)
Autonomie financiară
80,14% (2021: 75,3%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 41.101 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,36% (2021: 101,11%)
Profit net / Total active (total active: 41.101 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
36,64% (2021: 134,28%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
45,92% (2021: 45,74%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RUNE INC SRL

Reprezentantul firmei este: PANȚUȘ DANIEL-FLORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022