Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PLATIN CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

PLATIN CONSTRUCT SRL (CUI 15671870) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J40/11214/2003 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2,5 milioane RON, un profit net de 183.140 RON și un număr mediu de 5 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 79,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
15671870
Nr. ORC
J40/11214/2003
EUID
ROONRC.J40/11214/2003
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Berechet 9, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.506.762 RON
2025▼ 79,6%
Rezultat net
183.140 RON
2025▼ 94,4%
Angajați
5
2025▲ 25,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2019. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2022–2025) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.506.762 183.140 690.208 388.038 1.583.424 1.281.561 5
2024 12.293.643 3.254.098 944.775 383.673 4.017.857 3.456.755 4
2023 — 27.680 68.462 380.171 981 312.690 —
2022 — 27.680 68.462 380.171 981 312.690 —
2021 0 0 109.133 380.171 13.972 285.010 0
2020 0 0 109.133 380.171 13.972 285.010 0
2018 — 0 115.739 378.484 20.579 283.324 —
2017 — 0 115.739 378.484 20.579 283.324 —
2016 — -45 115.739 378.484 20.579 283.324 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
35,01% (2024: 21,46%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,86 (2024: 4,66)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
65,01% (2024: 78,54%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
9,29% (2024: 73,93%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
14,29% (2024: 94,14%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,31% (2024: 26,47%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PLATIN CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: BADEA CLAUDIU-DUMITRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025