Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROMTECH CONSTRUCT GROUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

ROMTECH CONSTRUCT GROUP SRL (CUI 15815215) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J2003013745403 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Fabricarea de uși și ferestre din metal (cod CAEN 2512). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 100.000 RON, un profit net de 4.691 RON și un număr mediu de 1 salariat.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
15815215
Nr. ORC
J2003013745403
EUID
ROONRC.J2003013745403
Înmatriculată
23 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Theodor Pallady 50, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
100.000 RON
2025
Rezultat net
4.691 RON
2025▼ 90,1%
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (2512 — Fabricarea de uși și ferestre din metal). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (28) · 8 diviziuni
  • 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
  • 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
Diviziunea 22 · Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice (2)
  • 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
  • 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (15)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 100.000 4.691 583.939 29.946 553.030 19.599 1
2024 0 47.325 486.798 29.946 451.198 14.908 0
2023 0 -7.484 531.291 29.946 448.366 -32.417 0
2022 0 -4.715 521.172 29.946 445.731 -24.933 0
2021 0 -6.370 496.155 9.645 445.730 -20.218 2
2020 0 -5.547 747.282 9.645 703.227 -13.848 2
2019 0 -10.253 777.800 9.645 739.292 -8.301 2
2018 48.487 1.712 735.172 9.645 706.917 1.952 2
2017 0 -37.189 928.802 9.645 1.185.049 286.454 1
2016 150.000 124.929 896.483 9.645 1.189.919 323.643 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
100,17% (2024: 101,18%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1 (2024: 0,99)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
3,36% (2024: 3,1%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,8% (2024: 9,84%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
23,93% (2024: 317,45%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,69%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROMTECH CONSTRUCT GROUP SRL

Reprezentantul firmei este: BIZIRU PETRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025