Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TUB VENTIL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

TUB VENTIL SRL (CUI 16026430) este înmatriculată din 2003 cu număr ORC J13/3676/2003 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Construcția de nave civile și structuri plutitoare (cod CAEN 3011). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.040 RON și un profit net de 552 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 95,1% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
16026430
Nr. ORC
J13/3676/2003
EUID
ROONRC.J13/3676/2003
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Salciilor 44 BIS, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
2.040 RON
2019▼ 95,1%
Rezultat net
552 RON
2019▼ 97,9%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare
Secțiunea C · Diviziunea 30 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3011 — Construcția de nave civile și structuri plutitoare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (1)
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Diviziunea 88 · Activități de asistență socială, fără cazare (2)
  • 8810 Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
  • 8899 Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -3.403 8.502 18.577 1.012 11.087 —
2024 — -3.216 4.783 18.576 697 14.490 —
2023 — -4.391 2.614 18.576 1.744 17.706 —
2022 — 0 0 18.576 3.521 22.097 —
2021 — 0 6.856 18.576 10.403 22.123 —
2020 — 0 6.856 18.576 10.403 22.123 —
2019 2.040 552 6.856 18.576 10.403 22.123 —
2018 41.393 26.074 12.531 18.576 15.526 21.571 1
2017 — 0 26.259 18.576 3.180 -4.503 —
2016 — 0 26.259 18.576 3.180 -4.503 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
23,66% (2018: 36,75%)
Datorii / Total active (total active: 28.979 RON)
Solvabilitate generală
4,23 (2018: 2,72)
Total active / Datorii (total active: 28.979 RON)
Autonomie financiară
76,34% (2018: 63,25%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 28.979 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,9% (2018: 76,46%)
Profit net / Total active (total active: 28.979 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,5% (2018: 120,88%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
27,06% (2018: 62,99%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TUB VENTIL SRL

Reprezentantul firmei este: MIHAI GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019