Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROMCOOLING INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

ROMCOOLING INVEST SRL (CUI 16114575) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004001596405 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (cod CAEN 4684). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 397.769 RON și un profit net de 276.488 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 2,9% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
16114575
Nr. ORC
J2004001596405
EUID
ROONRC.J2004001596405
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fetiţelor 17, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
397.769 RON
2021▲ 2,9%
Rezultat net
276.488 RON
2021▲ 41,6%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021 divergent
7111 Activități de arhitectură

În bilanțul pe 2021, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (16) · 9 diviziuni
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -420 204.191 64.485 1.318 -138.388 —
2024 — -57.591 203.884 64.485 1.431 -137.968 —
2023 — -83.170 195.844 86.997 28.470 -80.377 —
2022 — -46.516 273.703 174.273 55.707 -43.723 —
2021 397.769 276.488 170.933 211.145 239.069 279.281 —
2020 386.502 195.276 188.950 218.531 98.349 127.930 —
2019 23.854 8.276 174.871 13.562 93.965 -67.344 —
2018 — -25.147 167.268 20.411 71.237 -75.620 —
2017 70.813 -15.221 149.658 27.422 71.763 -50.473 —
2016 119.962 -73.095 151.947 21.016 95.678 -35.253 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
37,97% (2020: 59,63%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,63 (2020: 1,68)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
62,03% (2020: 40,37%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
61,41% (2020: 61,62%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99% (2020: 152,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
69,51% (2020: 50,52%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROMCOOLING INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: CURMEI CĂTĂLIN-VALERIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
26.07.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
26.07.2026 Data reactivării — 13.07.2026 ANAF