Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

THERMOINSTAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

THERMOINSTAL SRL (CUI 16155877) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004000281056 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.305 RON și un profit net de 274 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 54,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
16155877
Nr. ORC
J2004000281056
EUID
ROONRC.J2004000281056
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. OTELARILOR 4, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
19.305 RON
2025▼ 54,1%
Rezultat net
274 RON
2025▼ 15,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere (CAEN Rev.1)
  • 4512 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.1)
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN Rev.1)
  • 4534 Alte lucrări de instalații (CAEN Rev.1)
  • 4541 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.1)
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.1)
  • 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.1)
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.1)
  • 4545 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.1)
  • 5121 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor și furajelor (CAEN Rev.1)
  • 5147 Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a. (CAEN Rev.1)
  • 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții (CAEN Rev.1)
  • 5188 Comerț cu ridicata al mașinilor, accesoriilor și uneltelor agricole, inclusiv al tractoarelor (CAEN Rev.1)
  • 5190 Comerț cu ridicata al altor produse (CAEN Rev.1)
  • 5263 Comerț cu amănuntul care nu se efectuează prin magazine (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 19.305 274 301.951 — 18.691 -283.260 —
2024 42.091 325 301.884 0 18.350 -283.534 0
2023 51.380 707 379.585 16.146 79.579 -283.860 4
2022 5.991 40.836 373.605 16.146 72.892 -284.567 1
2021 52.977 28.595 434.311 16.146 92.761 -325.404 3
2020 8.604 -27.684 434.773 13.864 66.911 -353.998 4
2019 58.506 -62.045 426.469 13.864 303.292 -109.313 4
2018 53.522 5.682 332.837 13.864 271.705 -47.268 4
2017 177.307 -64.420 337.393 154.682 129.761 -52.950 6
2016 133.903 -190.147 174.632 113.681 26.921 -34.030 15

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.615,49% (2024: 1.645,14%)
Datorii / Total active (total active: 18.691 RON)
Solvabilitate generală
0,06 (2024: 0,06)
Total active / Datorii (total active: 18.691 RON)
Autonomie financiară
-1.515,49% (2024: -1.545,14%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 18.691 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,47% (2024: 1,77%)
Profit net / Total active (total active: 18.691 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,42% (2024: 0,77%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre THERMOINSTAL SRL

Reprezentantul firmei este: POP FLORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
07.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF