Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VISUAL ATRACTIV S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

VISUAL ATRACTIV S.R.L. (CUI 16242450) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J40/17990/2020 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 26.620 RON și un profit net de 24.972 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
16242450
Nr. ORC
J40/17990/2020
EUID
ROONRC.J40/17990/2020
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Prigoriilor 53, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
26.620 RON
2025
Rezultat net
24.972 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (43) · CAEN Rev.2 · 16 diviziuni
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
Diviziunea 22 · Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice (2)
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Diviziunea 24 · Industria metalurgică (1)
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (3)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2572 Fabricarea articolelor de feronerie
Diviziunea 27 · Fabricarea echipamentelor electrice (2)
  • 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
  • 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (1)
  • 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (3)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 26.620 24.972 105.401 — 648.758 543.357 —
2024 — -1.500 37.991 — 556.376 518.385 —
2023 — -1.500 37.634 — 557.519 519.885 —
2022 — -12.618 37.634 — 559.020 521.386 —
2021 147.755 113.745 37.979 0 571.983 534.004 1
2020 — -32.870 24.079 0 444.337 420.258 0
2019 — -4.165 27.994 29.484 451.638 453.128 —
2018 0 -103.937 31.191 29.484 458.398 457.274 0
2017 — -2.435 78.492 235.590 403.464 561.211 —
2016 — -3.849 80.720 235.590 408.066 563.646 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2021)
Grad de îndatorare
16,25% (2021: 6,64%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
6,16 (2021: 15,06)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
83,75% (2021: 93,36%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,85% (2021: 19,89%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4,6% (2021: 21,3%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
93,81% (2021: 76,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VISUAL ATRACTIV S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: CONSTANTIN ANDREI-DORIN (administrator), CONSTANTIN SANDU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025