Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PRIMERO COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

PRIMERO COM SRL (CUI 16262873) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J40/4654/2004 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (cod CAEN 6831). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 122.902 RON, un profit net de 16.502 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 21,7% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
16262873
Nr. ORC
J40/4654/2004
EUID
ROONRC.J40/4654/2004
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ B-dul 1 MAI 31, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
122.902 RON
2024▼ 21,7%
Rezultat net
16.502 RON
2024
Angajați
1
2024▼ 66,7%

Activitate

CAEN principal
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5221 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.1)
  • 5224 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.1)
  • 5227 Comerț cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare (CAEN Rev.1)
  • 5241 Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 122.902 16.502 443.518 4.700 80.487 -358.331 1
2023 157.027 -133.551 442.383 5.800 61.750 -374.833 3
2022 119.917 -16.906 420.564 11.674 167.608 -241.282 3
2021 128.968 24.038 357.759 4.634 128.749 -224.376 2
2020 174.330 6.626 364.581 4.634 111.533 -248.414 2
2019 191.156 33.558 431.279 7.946 168.293 -255.040 3
2018 118.542 -40.934 435.172 7.946 138.628 -288.598 3
2017 150.244 -72.260 385.808 12.395 124.957 -247.664 6
2016 175.634 -35.787 273.419 9.460 87.763 -175.404 6

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
520,64% (2023: 654,9%)
Datorii / Total active (total active: 85.187 RON)
Solvabilitate generală
0,19 (2023: 0,15)
Total active / Datorii (total active: 85.187 RON)
Autonomie financiară
-420,64% (2023: -554,9%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 85.187 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,37% (2023: -197,71%)
Profit net / Total active (total active: 85.187 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,43% (2023: -85,05%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PRIMERO COM SRL

Reprezentantul firmei este: GIURCĂ AURELIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024