Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NEVA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

NEVA SRL (CUI 1636422) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J17/420/1991 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (cod CAEN 4762). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 132.011 RON, un profit net de 2.321 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1636422
Nr. ORC
J17/420/1991
EUID
ROONRC.J17/420/1991
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fagului 2, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
132.011 RON
2025▼ 10,9%
Rezultat net
2.321 RON
2025▼ 75,1%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 8211 Activități combinate de secretariat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 132.011 2.321 2.049 3.141 45.515 46.607 1
2024 148.240 9.306 2.493 4.691 42.088 44.286 1
2023 222.393 -14.322 6.044 8.780 48.005 50.741 2
2022 246.479 64.823 5.190 10.105 60.148 65.063 2
2021 129.011 15.087 44.765 7.002 53.090 15.327 2
2020 109.902 14.441 28.004 9.637 33.048 14.681 2
2019 118.644 6.472 34.292 14.337 26.667 6.712 2
2018 118.835 16.118 25.823 10.259 31.922 16.358 2
2017 110.551 15.343 27.454 14.077 28.960 15.583 2
2016 107.628 17.667 34.632 19.230 33.309 17.907 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4,21% (2024: 5,33%)
Datorii / Total active (total active: 48.656 RON)
Solvabilitate generală
23,75 (2024: 18,76)
Total active / Datorii (total active: 48.656 RON)
Autonomie financiară
95,79% (2024: 94,67%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 48.656 RON)
Rentabilitate active (ROA)
4,77% (2024: 19,89%)
Profit net / Total active (total active: 48.656 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4,98% (2024: 21,01%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,76% (2024: 6,28%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NEVA SRL

Reprezentantul firmei este: ȘOLCĂ IULIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 08.05.1991 Înregistrată din 04.12.1992 ANAF
29.10.2026 Data stării juridice 08.05.1991 04.12.1992 ANAF