Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GENMAR TRANS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

GENMAR TRANS SRL (CUI 16409762) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004001737121 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de secretariat și servicii suport (cod CAEN 8210). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 246.064 RON, un profit net de 148.494 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 97,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
16409762
Nr. ORC
J2004001737121
EUID
ROONRC.J2004001737121
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. ANINA 4, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
246.064 RON
2025▲ 97,2%
Rezultat net
148.494 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
8210 Activități de secretariat și servicii suport
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8210 — Activități de secretariat și servicii suport). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 9 diviziuni
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (1)
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (2)
  • 9111 Activități ale bibliotecilor
  • 9112 Activități ale arhivelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3514 Comercializarea energiei electrice (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 9101 Activități ale bibliotecilor și arhivelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 246.064 148.494 196.924 4.577 79.173 -125.396 1
2024 124.787 -28.984 336.110 36.094 38.348 -273.890 2
2023 135.213 54.813 268.743 1.349 24.757 -244.906 1
2022 154.649 104.021 324.702 6.349 24.610 -299.720 1
2021 152.047 76.483 469.536 45.000 23.064 -403.741 1
2020 107.508 70.698 493.083 — 15.128 -480.224 0
2019 132.061 78.303 567.495 — 18.822 -550.942 1
2018 113.424 75.571 635.004 — 8.028 -629.245 1
2017 354.970 48.026 716.829 — 14.282 -704.816 3
2016 845.073 -88.221 810.048 10.821 48.654 -752.842 20

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
235,13% (2024: 451,51%)
Datorii / Total active (total active: 83.750 RON)
Solvabilitate generală
0,43 (2024: 0,22)
Total active / Datorii (total active: 83.750 RON)
Autonomie financiară
-149,73% (2024: -367,92%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 83.750 RON)
Rentabilitate active (ROA)
177,31% (2024: -38,94%)
Profit net / Total active (total active: 83.750 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
60,35% (2024: -23,23%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GENMAR TRANS SRL

Reprezentanții firmei sunt: GĂDĂLEAN IOANA MAGNOLIA (administrator), GĂDĂLEAN LIVIU CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025