Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OPTIM CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

OPTIM CONSTRUCT SRL (CUI 16415322) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J04/876/2004 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (cod CAEN 4613).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
16415322
Nr. ORC
J04/876/2004
EUID
ROONRC.J04/876/2004
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Vişinului 2, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
0 RON
2024
Rezultat net
0 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

În bilanțul pe 2024, firma a declarat un cod diferit de cel de la ONRC (4613), dar fără cifră de afaceri raportată — nu se poate stabili care activitate este preponderentă.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (9)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5113 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și de construcții (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 9.683 — 107.099 97.416 —
2024 0 0 9.683 — 107.099 97.416 —
2023 4.475 33 76.306 — 173.722 97.416 —
2022 — 0 116.305 — 213.688 97.383 —
2021 — 0 116.305 — 213.688 97.383 —
2020 — 0 116.305 — 213.688 97.383 —
2019 — -845 116.350 — 213.733 97.383 —
2018 0 -4.985 113.795 — 212.023 98.228 0
2017 3.105 -26.086 114.921 — 218.134 103.213 1
2016 252.385 9.877 91.998 — 221.297 129.299 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
9,04% (2023: 43,92%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
11,06 (2023: 2,28)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
90,96% (2023: 56,08%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0% (2023: 0,02%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0% (2023: 0,03%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2023: 0,74%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OPTIM CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: FARŢADE A. LIVIU EDUART (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024