Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SIGATT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

SIGATT SRL (CUI 1644174) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991000872179 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 91.296 RON, un profit net de 47.667 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 42,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
1644174
Nr. ORC
J1991000872179
EUID
ROONRC.J1991000872179
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Gheorghe Doja 2, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
91.296 RON
2025▲ 42,6%
Rezultat net
47.667 RON
2025▲ 152,8%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · 7 diviziuni
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (5)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (3)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 91.296 47.667 179.990 206.908 28.565 56.071 2
2024 64.035 18.859 206.474 200.342 13.948 8.404 2
2023 13.200 4.894 33.623 0 22.581 -10.454 2
2022 13.200 -20.758 33.921 0 17.985 -15.348 2
2021 18.358 7.904 34.120 21.941 17.001 5.410 2
2020 13.200 7.906 39.620 21.941 14.597 -2.494 2
2019 14.163 7.814 44.094 21.941 11.165 -10.400 2
2018 13.459 4.090 50.850 21.941 10.108 -18.213 2
2017 21.792 -9.620 54.236 21.941 9.403 -22.304 2
2016 19.187 2.002 50.316 21.941 9.808 -17.979 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
76,44% (2024: 96,35%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,31 (2024: 1,04)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
23,81% (2024: 3,92%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
20,24% (2024: 8,8%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
85,01% (2024: 224,41%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
52,21% (2024: 29,45%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SIGATT SRL

Reprezentantul firmei este: TĂLPĂU SILVIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025