Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

R3 PUNCT NET SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

R3 PUNCT NET SRL (CUI 16643029) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004012352407 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 82.746 RON și o pierdere netă de 7.505 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 18,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
16643029
Nr. ORC
J2004012352407
EUID
ROONRC.J2004012352407
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Prl. Ghencea 6, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
82.746 RON
2025▲ 18,5%
Rezultat net
-7.505 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6190 Alte activități de telecomunicații

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · 7 diviziuni
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 61 · Telecomunicații (3)
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
  • 6190 Alte activități de telecomunicații
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 82.746 -7.505 442.510 71.287 321.589 -51.228 —
2024 69.844 -56.293 468.949 107.374 318.884 -43.723 —
2023 94.934 -13.378 543.589 144.281 511.846 113.772 1
2022 173.422 1.175 436.291 21.902 541.104 130.240 1
2021 257.491 88.637 520.747 27.225 634.415 139.007 1
2020 149.678 15.154 375.379 27.775 399.860 50.370 1
2019 139.005 -31.283 378.500 16.492 399.110 35.216 1
2018 138.208 -3.726 331.680 21.615 378.368 66.417 1
2017 137.523 -176.922 309.152 11.151 370.030 70.143 1
2016 392.396 54.030 383.886 11.151 621.686 247.065 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
112,63% (2024: 110,02%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,89 (2024: 0,91)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-13,04% (2024: -10,26%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-1,91% (2024: -13,21%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-9,07% (2024: -80,6%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre R3 PUNCT NET SRL

Reprezentanții firmei sunt: CONSTANTIN CRISTIAN AUREL (administrator), CONSTANTIN CRISTIAN - AUREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Cod CAEN principal 6110 6210 ANAF