Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LUCOMEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

LUCOMEX SRL (CUI 16674289) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004002285355 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (cod CAEN 4664). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 213.753 RON, un profit net de 34.355 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 23,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
16674289
Nr. ORC
J2004002285355
EUID
ROONRC.J2004002285355
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Martir Alexandru Ferkel Şuteu 5, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
213.753 RON
2025▼ 23,0%
Rezultat net
34.355 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4664 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (7) · 3 diviziuni
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 213.753 34.355 169.138 — 98.168 -70.970 1
2024 277.639 -36.292 210.960 — 105.635 -105.325 1
2023 469.442 -29.115 221.071 — 152.039 -69.032 1
2022 412.953 1.086 206.821 — 166.904 -39.917 1
2021 349.446 -12.399 225.113 — 184.110 -41.003 1
2020 325.117 510 194.450 — 165.846 -28.604 1
2019 379.179 252 183.032 — 153.918 -29.114 1
2018 411.682 -3.241 224.962 — 195.596 -29.366 1
2017 419.572 -15.138 231.609 — 205.484 -26.125 1
2016 414.457 -1.400 167.026 — 156.039 -10.987 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
172,29% (2024: 199,71%)
Datorii / Total active (total active: 98.168 RON)
Solvabilitate generală
0,58 (2024: 0,5)
Total active / Datorii (total active: 98.168 RON)
Autonomie financiară
-72,29% (2024: -99,71%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 98.168 RON)
Rentabilitate active (ROA)
35% (2024: -34,36%)
Profit net / Total active (total active: 98.168 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,07% (2024: -13,07%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LUCOMEX SRL

Reprezentantul firmei este: VASILESCU LUCIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Cod CAEN principal 4643 4664 ANAF