Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GINEVRA CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

GINEVRA CONSTRUCT SRL (CUI 16756370) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004001381328 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat un profit net de 15.547 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
16756370
Nr. ORC
J2004001381328
EUID
ROONRC.J2004001381328
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Podului 131, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
0 RON
2025
Rezultat net
15.547 RON
2025▲ 8,4%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · 4 diviziuni
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (14)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2019. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020, 2023–2025) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 0 15.547 1.579.560 1.549.892 769.410 739.742 0
2024 1.800 14.344 1.556.620 1.525.392 755.423 724.195 —
2023 2.400 18.419 1.735.533 1.525.392 919.992 709.851 —
2022 2.400 21.615 1.694.707 1.638.064 910.416 853.773 0
2021 2.200 31.335 1.661.314 1.638.064 855.408 832.158 0
2020 900 116.516 1.618.021 1.662.041 780.780 824.800 —
2018 0 45.311 1.715.252 1.779.154 707.650 771.552 —
2017 0 45.912 1.665.927 1.779.154 613.014 726.241 —
2016 0 50.010 1.608.268 1.779.337 509.260 680.329 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
68,1% (2024: 68,25%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,47 (2024: 1,47)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
31,9% (2024: 31,75%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,67% (2024: 0,63%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,1% (2024: 1,98%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2024: 796,89%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GINEVRA CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: CAZAN CAMELIA-ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025