Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RISK CONTROL SYSTEMS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

RISK CONTROL SYSTEMS SRL (CUI 16854000) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J08/2406/2004 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de consultanță pentru afaceri și management (cod CAEN 7022, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 82.500 RON și un profit net de 40.207 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 4,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
16854000
Nr. ORC
J08/2406/2004
EUID
ROONRC.J08/2406/2004
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Toamnei 1, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
82.500 RON
2025▲ 4,3%
Rezultat net
40.207 RON
2025▼ 34,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Secțiunea M · Diviziunea 70 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (40) · CAEN Rev.2 · 11 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (3)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (4)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (7)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (4)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 82.500 40.207 46.196 913 2.572 -41.448 —
2024 79.100 61.288 96.524 1.521 12.554 -81.655 —
2023 2.027 -3.413 147.017 2.129 1.628 -142.943 —
2022 16.920 12.384 144.701 2.738 2.433 -139.530 —
2021 9.480 -34.433 157.998 3.346 2.722 -151.914 —
2020 — -1.764 156.661 39.018 162 -117.481 —
2019 — -1.200 154.897 39.018 162 -115.717 —
2018 — 7.467 153.697 39.018 162 -114.517 —
2017 — 0 161.184 39.018 182 -121.984 —
2016 — 0 161.184 39.018 182 -121.984 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1.325,57% (2024: 685,78%)
Datorii / Total active (total active: 3.485 RON)
Solvabilitate generală
0,08 (2024: 0,15)
Total active / Datorii (total active: 3.485 RON)
Autonomie financiară
-1.189,33% (2024: -580,14%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 3.485 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1.153,72% (2024: 435,44%)
Profit net / Total active (total active: 3.485 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
48,74% (2024: 77,48%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RISK CONTROL SYSTEMS SRL

Reprezentantul firmei este: DRĂGUȘIN NICOLETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025