Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ONEST CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

ONEST CONSTRUCT SRL (CUI 16890673) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004017427405 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 176.742 RON, un profit net de 40.398 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
16890673
Nr. ORC
J2004017427405
EUID
ROONRC.J2004017427405
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Mărţişor 60, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
176.742 RON
2025▼ 10,5%
Rezultat net
40.398 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (24) · 5 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (16)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 176.742 40.398 133.437 79.482 52.783 497 1
2024 197.494 -38.642 227.265 122.310 63.152 -39.901 1
2023 180.553 -10.987 138.894 58.588 76.462 -1.259 2
2022 408.314 9.452 162.720 94.055 75.750 9.728 2
2021 436.690 -53.508 200.014 134.478 241.440 178.112 2
2020 984.757 188.657 155.905 80.278 337.386 264.020 2
2019 829.796 106.093 26.570 194 132.071 106.363 —
2018 233.552 58.643 5.206 1.353 64.089 60.942 —
2017 — -19.986 272 2.512 4.858 7.562 —
2016 — -30.940 437 12.462 14.783 27.548 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
100,89% (2024: 122,54%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,99 (2024: 0,82)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
0,38% (2024: -21,51%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
30,54% (2024: -20,84%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
22,86% (2024: -19,57%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ONEST CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: PERNEŞ FLORIN-EMIL (administrator), PERNEŞ ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
06.08.2026 Număr de înmatriculare J40/17427/2004 J2004017427405 ANAF