Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTRUCT ADEL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

CONSTRUCT ADEL SRL (CUI 16899133) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J2004003157354 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (cod CAEN 4779). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 80.037 RON și un profit net de 8.384 RON. Cifra de afaceri e de 4,0 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
16899133
Nr. ORC
J2004003157354
EUID
ROONRC.J2004003157354
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Bîrsei 11, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
80.037 RON
2025▲ 301,9%
Rezultat net
8.384 RON
2025▲ 107,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4779 — Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (22) · 5 diviziuni
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (6)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (11)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 80.037 8.384 60.058 — 75.525 15.467 —
2024 19.916 4.039 0 — 7.083 7.083 —
2023 119.373 -11.691 0 — 3.043 3.043 —
2022 3.000 -90 0 — 14.734 14.734 —
2021 7.500 7.280 220 — 15.044 14.824 —
2020 — 0 5.360 — 12.904 7.544 —
2019 — 0 5.360 — 12.904 7.544 —
2018 14.125 7.536 5.360 — 12.904 7.544 —
2017 — 0 0 — — 0 —
2016 — 0 5.300 — 5.308 8 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
79,52% (2024: 0%)
Datorii / Total active (total active: 75.525 RON)
Solvabilitate generală
1,26
Total active / Datorii (total active: 75.525 RON)
Autonomie financiară
20,48% (2024: 100%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 75.525 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,1% (2024: 57,02%)
Profit net / Total active (total active: 75.525 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
54,21% (2024: 57,02%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
10,48% (2024: 20,28%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTRUCT ADEL SRL

Reprezentantul firmei este: GABOR LAJOS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025