Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BIA LUX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

BIA LUX SRL (CUI 16902794) este înmatriculată din 2004 cu număr ORC J12/3910/2004 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (cod CAEN 6622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 89.290 RON, un profit net de 29.261 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 81,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
16902794
Nr. ORC
J12/3910/2004
EUID
ROONRC.J12/3910/2004
Înmatriculată
22 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Muncii 101, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
89.290 RON
2025▲ 81,6%
Rezultat net
29.261 RON
2025▲ 265,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Secțiunea L · Diviziunea 66 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
  • 9311 Activități ale bazelor sportive
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (3)
  • 9311 Activități ale bazelor sportive
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
  • 9319 Alte activități sportive

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2021. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 89.290 29.261 13.949 — 333.113 319.164 1
2024 49.155 8.000 7.861 — 295.491 289.903 1
2023 50.058 7.636 6.234 — 285.864 281.903 1
2022 46.194 18.301 5.360 — 277.354 274.267 1
2020 0 0 4.535 — 258.821 256.559 —
2019 79.022 70.451 4.535 — 258.821 256.559 1
2018 27.014 14.950 2.410 — 186.245 186.108 1
2017 36.444 29.548 2.875 — 171.760 171.158 1
2016 61.372 49.638 2.805 — 172.142 171.610 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4,19% (2024: 2,66%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
23,88 (2024: 37,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
95,81% (2024: 98,11%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
8,78% (2024: 2,71%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,17% (2024: 2,76%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,77% (2024: 16,28%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BIA LUX SRL

Reprezentantul firmei este: VASIU ALEXANDRA BIANCA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025