Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GROMETAL SA

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

GROMETAL SA (CUI 1700363) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J02/55/1991 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (cod CAEN 4615). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.847 RON și o pierdere netă de 122.377 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 29,8% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1700363
Nr. ORC
J02/55/1991
EUID
ROONRC.J02/55/1991
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Aurel Vlaicu 267, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
10.847 RON
2018▼ 29,8%
Rezultat net
-122.377 RON
2018
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018
4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2030 Fabricarea de elemente de dulgherie și tâmplărie pentru construcții (CAEN Rev.1)
  • 7020 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -4.434 101.707 3.982 11.391 -86.334 —
2024 — -9.263 97.405 4.504 11.000 -81.901 —
2023 — -3.718 88.142 4.504 11.000 -72.638 —
2022 — -1.706 84.424 4.504 11.000 -68.920 —
2021 — -298 82.510 4.504 10.792 -67.214 —
2020 — 0 82.214 4.504 10.794 -66.916 —
2019 — -7.801 82.214 4.504 10.794 -66.916 —
2018 10.847 -122.377 74.056 4.504 10.437 -59.115 —
2017 15.460 -221.797 74.723 4.504 133.481 63.262 0
2016 11.167 1.450 1.234.861 12.604 1.507.316 285.059 0

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
495,66% (2017: 54,15%)
Datorii / Total active (total active: 14.941 RON)
Solvabilitate generală
0,2 (2017: 1,85)
Total active / Datorii (total active: 14.941 RON)
Autonomie financiară
-395,66% (2017: 45,85%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 14.941 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-819,07% (2017: -160,74%)
Profit net / Total active (total active: 14.941 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2017: -350,6%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-1.128,21% (2017: -1.434,65%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2017-2018
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GROMETAL SA

Reprezentantul firmei este: PĂCURARI CODRIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018