Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAFAELLO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

RAFAELLO SRL (CUI 1700525) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992000443028 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 55.566 RON și un profit net de 8.598 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 27,6% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
1700525
Nr. ORC
J1992000443028
EUID
ROONRC.J1992000443028
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Decebal 24, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
55.566 RON
2022▲ 27,6%
Rezultat net
8.598 RON
2022▼ 51,4%
Angajați
0
2022

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (27) · 9 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (4)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (5)
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (2)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
  • 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2022. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2022) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2022 55.566 8.598 40.195 40.800 8.033 8.844 0
2021 43.548 17.681 845 0 22.708 21.863 1
2020 12.849 -639 2.700 — 6.883 4.183 1
2019 30.407 6.155 2.740 0 7.561 4.821 1
2018 31.757 -8.462 7.041 300 5.408 -1.333 1
2017 33.976 9.795 92.704 3.900 95.933 7.129 1
2016 38.653 -2.912 140.470 7.500 130.304 -2.666 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
82,31% (2021: 3,72%)
Datorii / Total active (total active: 48.833 RON)
Solvabilitate generală
1,21
Total active / Datorii (total active: 48.833 RON)
Autonomie financiară
18,11% (2021: 96,28%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 48.833 RON)
Rentabilitate active (ROA)
17,61% (2021: 77,86%)
Profit net / Total active (total active: 48.833 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
97,22% (2021: 80,87%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,47% (2021: 40,6%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAFAELLO SRL

Reprezentantul firmei este: COSOSCHI MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
03.08.2026 Cod CAEN principal 4932 4933 ANAF