Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COSTELICĂ COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

COSTELICĂ COM SRL (CUI 17155158) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005000074383 și are sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.361 RON, o pierdere netă de 9.208 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 60,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17155158
Nr. ORC
J2005000074383
EUID
ROONRC.J2005000074383
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Grigore Procopiu 36, Mun. Râmnicu Vâlcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
23.361 RON
2025▼ 60,0%
Rezultat net
-9.208 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 5141 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 5142 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 51 · Comerț cu ridicata și servicii de intermediere în comerțul cu ridicata (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete) (8)
  • 5141 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 5142 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 5143 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice și de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 5144 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete și produse de întreținere
  • 5145 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 5147 Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a.
  • 5154 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 5190 Comerț cu ridicata al altor produse
Diviziunea 60 · Transporturi terestre; transporturi prin conducte (1)
  • 6024 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 63 · Activități anexe și auxiliare de transport, activităti ale agențiilor de turism (1)
  • 6312 Depozitări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 23.361 -9.208 203.731 13.353 36.840 -153.538 1
2024 58.455 -8.250 204.295 17.733 42.232 -144.330 1
2023 46.802 3.227 204.021 20.168 47.773 -136.080 1
2022 47.784 7.713 209.644 20.168 50.169 -139.307 1
2021 44.852 5.141 220.271 20.168 53.083 -147.020 1
2020 39.821 3.491 218.458 20.168 46.130 -152.160 1
2019 49.475 4.732 223.485 20.168 47.666 -155.651 1
2018 54.381 -9.756 230.633 20.121 50.129 -160.383 2
2017 55.192 -17.321 200.680 — 50.054 -150.626 3
2016 62.472 -9.786 184.331 — 51.026 -133.305 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
405,9% (2024: 340,69%)
Datorii / Total active (total active: 50.193 RON)
Solvabilitate generală
0,25 (2024: 0,29)
Total active / Datorii (total active: 50.193 RON)
Autonomie financiară
-305,9% (2024: -240,69%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 50.193 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-18,35% (2024: -13,76%)
Profit net / Total active (total active: 50.193 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-39,42% (2024: -14,11%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COSTELICĂ COM SRL

Reprezentantul firmei este: LICĂ CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Cod CAEN principal 4643 4933 ANAF