Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FORAJ MEDIA GRUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

FORAJ MEDIA GRUP S.R.L. (CUI 17249155) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2023003027227 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de instalații electrice (cod CAEN 4321). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 73.404 RON și un profit net de 56.401 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 46,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
17249155
Nr. ORC
J2023003027227
EUID
ROONRC.J2023003027227
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Chişinăului 132A, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
73.404 RON
2025▲ 46,8%
Rezultat net
56.401 RON
2025▲ 44,2%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4321 Lucrări de instalații electrice
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4321 — Lucrări de instalații electrice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · 4 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 73.404 56.401 361.108 18.000 694.112 351.004 0
2024 50.000 39.115 333.081 19.261 608.423 294.603 0
2023 90.000 17.509 389.404 18.000 626.892 255.488 1
2022 70.378 85.273 319.899 18.000 539.878 237.979 5
2021 234.500 41.305 480.021 22.545 610.182 152.706 7
2020 581.119 60.257 482.502 4.545 589.358 111.401 —
2019 32.289 5.380 245.487 4.545 292.085 51.143 3
2018 196.549 -59.744 308.979 4.545 350.197 45.763 4
2017 833.517 55.208 174.196 4.545 275.158 105.507 4
2016 717.298 -5.872 495.142 0 545.440 50.298 8

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
50,71% (2024: 53,07%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,97 (2024: 1,88)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
49,29% (2024: 46,93%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
7,92% (2024: 6,23%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
16,07% (2024: 13,28%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
76,84% (2024: 78,23%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FORAJ MEDIA GRUP S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: URZICĂ ALEXANDRU (administrator), NISTOR CRISTINEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4321 ANAF
29.07.2026 Număr de înmatriculare J22/3027/2023 J2023003027227 ANAF