Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GHEVAL ROM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

GHEVAL ROM SRL (CUI 17300096) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J40/3966/2005 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu produse diverse (cod CAEN 4619). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 105.762 RON, un profit net de 77.798 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 33,0% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17300096
Nr. ORC
J40/3966/2005
EUID
ROONRC.J40/3966/2005
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ B-dul Lacul Tei 126 - 128, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
105.762 RON
2018▼ 33,0%
Rezultat net
77.798 RON
2018▼ 49,1%
Angajați
2
2018▼ 33,3%

Activitate

CAEN principal
4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018 divergent
4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

În bilanțul pe 2018, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 12 diviziuni
  • 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
  • 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (2)
  • 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
  • 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2019. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 41.956 — 599.031 557.075 —
2024 — 0 41.956 — 599.031 557.075 —
2023 — 0 41.956 — 599.031 557.075 —
2022 — 0 41.956 — 599.031 557.075 —
2021 — 0 41.956 — 599.031 557.075 —
2020 — 62 41.956 — 599.031 557.075 —
2018 105.762 77.798 173.969 61.154 652.491 539.676 2
2017 157.791 152.874 167.001 61.203 567.676 461.878 3
2016 154.268 112.184 145.711 61.252 393.463 309.004 6

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
24,38% (2017: 26,56%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,1 (2017: 3,77)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
75,62% (2017: 73,44%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
10,9% (2017: 24,31%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
14,42% (2017: 33,1%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
73,56% (2017: 96,88%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GHEVAL ROM SRL

Reprezentantul firmei este: MARCOVICI ION GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018