Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

G TACO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

G TACO SRL (CUI 17311699) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J12/802/2005 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (cod CAEN 6831). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 135.023 RON, un profit net de 29.635 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+1,4%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17311699
Nr. ORC
J12/802/2005
EUID
ROONRC.J12/802/2005
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Gheorghe Dima 4, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
135.023 RON
2025▲ 1,4%
Rezultat net
29.635 RON
2025▼ 32,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (2)
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9604 Activități de întreținere corporală

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 135.023 29.635 44.623 1.207 73.302 29.886 1
2024 133.127 43.907 4.555 3.407 74.399 73.251 1
2023 119.350 28.467 4.963 2.440 31.867 29.344 1
2022 52.023 -4.081 4.140 204 14.813 10.877 1
2021 48.071 3.723 2.352 2.164 21.146 20.958 2
2020 73.989 -2.667 4.745 — 21.478 17.235 2
2019 69.511 22.037 5.714 — 30.615 24.901 1
2018 24.291 8.552 9.092 — 11.957 2.865 0
2017 14.627 -1.055 7.535 300 1.548 -5.687 0
2016 17.058 716 6.957 — 2.325 -4.632 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
59,89% (2024: 5,85%)
Datorii / Total active (total active: 74.509 RON)
Solvabilitate generală
1,67 (2024: 17,08)
Total active / Datorii (total active: 74.509 RON)
Autonomie financiară
40,11% (2024: 94,15%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 74.509 RON)
Rentabilitate active (ROA)
39,77% (2024: 56,43%)
Profit net / Total active (total active: 74.509 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,16% (2024: 59,94%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
21,95% (2024: 32,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre G TACO SRL

Reprezentanții firmei sunt: GUT ALEXANDRU CONSTANTIN (administrator), GUT TATIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
20.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 03.03.2005 Reluare a activității din 01.04.2007 ANAF
20.10.2026 Stare juridică Înregistrată Reluare a activității ANAF
20.10.2026 Data stării juridice 03.03.2005 01.04.2007 ANAF