Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LUX SUBLIMA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

LUX SUBLIMA SRL (CUI 17333298) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005004544402 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de editare a cărților (cod CAEN 5811). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 68.262 RON și un profit net de 22.925 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 48,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
17333298
Nr. ORC
J2005004544402
EUID
ROONRC.J2005004544402
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Baia de Aramă 1, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
68.262 RON
2025▲ 48,2%
Rezultat net
22.925 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5811 Activități de editare a cărților
Secțiunea J · Diviziunea 58 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5811 Activități de editare a cărților

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 68.262 22.925 94.575 520 137.068 44.246 —
2024 46.046 -13.554 100.941 630 119.549 21.321 —
2023 22.373 -11.110 151.811 1.501 183.655 34.875 —
2022 9.929 -8.728 98.013 871 143.127 45.985 —
2021 9.013 -7.079 86.158 871 140.461 55.174 —
2020 14.761 1.988 70.645 871 131.592 61.818 —
2019 12.340 -5.108 68.516 871 128.091 60.446 —
2018 4.482 -4.889 77.776 758 147.696 70.678 —
2017 35.656 13.179 80.769 971 155.336 75.538 —
2016 27.636 -10.338 70.128 1.697 140.865 72.434 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
68,74% (2024: 83,99%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,45 (2024: 1,19)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
32,16% (2024: 17,74%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
16,66% (2024: -11,28%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
51,81% (2024: -63,57%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
33,58% (2024: -29,44%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LUX SUBLIMA SRL

Reprezentantul firmei este: GODEANU ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Reluare a activității din 01.11.2016 Reluare a activității din 10.10.2016 ANAF
30.08.2026 Data stării juridice 01.11.2016 10.10.2016 ANAF