Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PREST CONSTRUCT CO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

PREST CONSTRUCT CO SRL (CUI 17355911) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005004929409 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4 milioane RON, un profit net de 87.804 RON și un număr mediu de 12 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 28,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
17355911
Nr. ORC
J2005004929409
EUID
ROONRC.J2005004929409
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Liniştei 88, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
3.965.766 RON
2025▲ 28,5%
Rezultat net
87.804 RON
2025▲ 32,8%
Angajați
12
2025▲ 20,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (25) · 2 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (18)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 2363 Fabricarea betonului (CAEN Rev.2)
  • 2364 Fabricarea mortarului (CAEN Rev.2)
  • 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos (CAEN Rev.2)
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN Rev.2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7111 Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă (CAEN Rev.2)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului (CAEN Rev.2)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.2)
  • 8122 Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.2)
  • 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 3.965.766 87.804 1.343.395 454.956 890.552 1.911 12
2024 3.085.158 66.124 1.074.635 525.395 463.560 -85.893 10
2023 4.706.392 -286.096 1.809.613 536.954 1.125.156 -152.017 10
2022 4.918.610 1.078.719 2.650.742 598.594 2.024.156 1.079.079 8
2021 4.597.065 728.115 192.023 442.748 1.005.665 1.163.557 8
2020 2.980.028 246.737 515.319 398.396 1.656.168 1.553.169 18
2019 2.593.248 275.697 1.020.766 699.932 1.958.377 1.598.752 20
2018 1.742.825 203.027 925.095 685.057 1.601.101 1.323.055 12
2017 3.197.502 867.206 1.584.597 649.375 3.163.635 2.184.661 19
2016 2.568.406 385.115 1.342.096 413.446 3.527.834 2.600.512 20

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
99,84% (2024: 108,66%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1 (2024: 0,92)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
0,14% (2024: -8,69%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,53% (2024: 6,69%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4.594,66%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,21% (2024: 2,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PREST CONSTRUCT CO SRL

Reprezentanții firmei sunt: IVAN STELUTA (administrator), IVAN STELUTA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
27.07.2026 Număr de înmatriculare J40/4929/2005 J2005004929409 ANAF