Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CASAVILA CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

CASAVILA CONSTRUCT SRL (CUI 17450387) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005006409404 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 465.238 RON, un profit net de 333.846 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 71,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
17450387
Nr. ORC
J2005006409404
EUID
ROONRC.J2005006409404
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Moşoaia 104, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
465.238 RON
2025▲ 71,1%
Rezultat net
333.846 RON
2025▲ 147,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (12) · 2 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.2)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.2)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.2)
  • 8122 Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.2)
  • 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017, 2018 și 2019. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 465.238 333.846 70.707 77.633 327.160 334.086 1
2024 271.946 134.930 244.686 4.412 375.444 135.170 1
2023 144.800 36.537 44.432 5.768 110.128 71.464 1
2022 73.300 34.804 31.877 3.389 61.326 32.838 1
2021 26.300 13.338 30.081 — 28.115 -1.966 —
2020 — 0 28.563 3.147 13.258 -12.158 —
2016 — 0 28.563 3.147 13.258 -12.158 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
17,47% (2024: 64,42%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,72 (2024: 1,55)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
82,53% (2024: 35,58%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
82,47% (2024: 35,52%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,93% (2024: 99,82%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
71,76% (2024: 49,62%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CASAVILA CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: NĂSTASE TUDOR-ALEXANDRU (administrator), NĂSTASE TUDOR ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025