Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NIVA SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

NIVA SOLUTIONS SRL (CUI 17514243) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J40/7539/2005 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 161.519 RON și un profit net de 70.651 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 13,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
17514243
Nr. ORC
J40/7539/2005
EUID
ROONRC.J40/7539/2005
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Cap. Ivan Anghelache 2, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
161.519 RON
2025▼ 13,5%
Rezultat net
70.651 RON
2025▲ 11,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6210 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3312 Repararea mașinilor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 161.519 70.651 9.045 7.436 72.980 71.371 —
2024 186.813 63.475 14.198 11.901 66.492 64.195 —
2023 204.001 60.249 8.865 4.869 64.965 60.969 —
2022 609.366 114.801 5.334 2.080 118.775 115.521 —
2021 92.761 40.882 193.716 2.885 232.433 41.602 —
2020 93.448 74.713 5.901 — 81.334 75.433 —
2019 126.887 88.550 6.966 — 96.236 89.270 —
2018 115.296 83.576 7.772 — 92.068 84.296 —
2017 115.328 87.157 8.266 0 96.143 87.877 0
2016 388.610 133.115 9.621 — 143.456 133.835 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
11,25% (2024: 18,11%)
Datorii / Total active (total active: 80.416 RON)
Solvabilitate generală
8,89 (2024: 5,52)
Total active / Datorii (total active: 80.416 RON)
Autonomie financiară
88,75% (2024: 81,89%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 80.416 RON)
Rentabilitate active (ROA)
87,86% (2024: 80,97%)
Profit net / Total active (total active: 80.416 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,99% (2024: 98,88%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
43,74% (2024: 33,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NIVA SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTINESCU BOGDAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
02.11.2026 Cod CAEN principal 6201 6210 ANAF