Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MASTER TAXI R & P SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

MASTER TAXI R & P SRL (CUI 17519100) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005000954290 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.188 RON și o pierdere netă de 2.074 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 57,9% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17519100
Nr. ORC
J2005000954290
EUID
ROONRC.J2005000954290
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Petrochimiştilor 1, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
19.188 RON
2024▼ 57,9%
Rezultat net
-2.074 RON
2024
Angajați
0
2024

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (2) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4932 Transporturi cu taxiuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2023) și ANAF (2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 19.188 -2.074 4.845 1.000 45.361 41.516 0
2023 45.601 353 4.845 1.000 46.210 43.589 —
2022 60.741 799 5.577 1.000 47.814 43.237 —
2021 42.739 1.904 1.405 2.528 223.975 225.098 1
2020 17.879 -1 2.179 77.694 141.327 216.842 —
2019 73.729 38.445 1.656 79.361 139.137 216.842 1
2018 91.865 55.817 592 74.500 104.489 178.397 1
2017 115.852 68.728 40.591 74.818 88.352 122.579 1
2016 121.422 63.962 41.917 75.137 20.631 53.851 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
10,45% (2023: 10,26%)
Datorii / Total active (total active: 46.361 RON)
Solvabilitate generală
9,57 (2023: 9,74)
Total active / Datorii (total active: 46.361 RON)
Autonomie financiară
89,55% (2023: 92,33%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 46.361 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-4,47% (2023: 0,75%)
Profit net / Total active (total active: 46.361 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-5% (2023: 0,81%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-10,81% (2023: 0,77%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MASTER TAXI R & P SRL

Reprezentantul firmei este: STANCIU VALERICA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024