Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IT & C SERVICES SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

IT & C SERVICES SRL (CUI 17541442) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005000656323 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 51.976 RON, o pierdere netă de 22.166 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 59,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
17541442
Nr. ORC
J2005000656323
EUID
ROONRC.J2005000656323
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Ştefleşti 5, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
51.976 RON
2025▼ 59,8%
Rezultat net
-22.166 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4321 Lucrări de instalații electrice

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.2)
  • 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn (CAEN Rev.2)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 7111 Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 51.976 -22.166 54.491 6.422 50.234 2.165 1
2024 129.352 47.091 25.804 11.008 62.127 47.331 1
2023 279.875 72.280 37.694 4.943 162.914 130.163 1
2022 194.784 124.643 84.995 5.979 203.899 124.883 1
2021 12.867 -787 6.651 2.613 307.244 303.206 1
2020 59.944 38.638 3.856 2.613 305.236 303.993 1
2019 400.106 262.732 36.479 2.613 299.221 265.355 1
2018 — -4.565 12.472 2.613 12.482 2.623 0
2017 0 -5.047 7.972 2.613 12.547 7.188 0
2016 28.939 11.995 22.166 2.613 31.788 12.235 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
96,18% (2024: 35,28%)
Datorii / Total active (total active: 56.656 RON)
Solvabilitate generală
1,04 (2024: 2,83)
Total active / Datorii (total active: 56.656 RON)
Autonomie financiară
3,82% (2024: 64,72%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 56.656 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-39,12% (2024: 64,39%)
Profit net / Total active (total active: 56.656 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-1.023,83% (2024: 99,49%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-42,65% (2024: 36,41%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IT & C SERVICES SRL

Reprezentantul firmei este: HOROTAN RAMONA AURELIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.08.2026 Cod CAEN principal 4321 7112 ANAF