VALVAS-CO SRL
VALVAS-CO SRL (CUI 17579684) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005001560137 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4639). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.000 RON și un profit net de 29.548 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,4% față de 2018.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 17579684
- Nr. ORC
- J2005001560137
- EUID
- ROONRC.J2005001560137
- Înmatriculată
- 21 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).
Activitate
În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -5.310 | 26.141 | 2.333 | 790 | -23.018 | — |
| 2024 | — | 0 | 21.141 | — | 3.433 | -17.708 | — |
| 2023 | — | 0 | 21.141 | — | 3.433 | -17.708 | — |
| 2022 | — | -554 | 21.141 | — | 3.434 | -17.707 | — |
| 2021 | — | 0 | 22.032 | — | 4.879 | -17.153 | — |
| 2020 | — | 0 | 22.032 | — | 4.879 | -17.153 | — |
| 2019 | 1.000 | 29.548 | 22.032 | — | 4.879 | -17.153 | 0 |
| 2018 | 39.145 | 27.639 | 67.654 | — | 20.953 | -46.701 | 1 |
| 2017 | 25.920 | 13.920 | 77.448 | — | 3.109 | -74.339 | 1 |
| 2016 | 22.080 | 8.449 | 94.764 | — | 6.505 | -88.259 | 1 |
Indicatori financiari
bilanț 2019 (vs 2018)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre VALVAS-CO SRL
Reprezentantul firmei este: SMADU VASILE (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .