Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FAVORIT ART SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

FAVORIT ART SRL (CUI 17663229) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005010157409 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (cod CAEN 4778). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 152.089 RON și un profit net de 6.277 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 150,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17663229
Nr. ORC
J2005010157409
EUID
ROONRC.J2005010157409
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Negustori 20, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
152.089 RON
2025▲ 150,8%
Rezultat net
6.277 RON
2025▼ 84,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 152.089 6.277 96.010 — 31.274 -64.736 —
2024 60.650 40.269 203.028 — 132.015 -71.013 1
2023 54.087 9.750 270.719 126 159.311 -111.282 —
2022 45.503 9.994 276.549 126 155.391 -121.032 —
2021 13.899 3.930 269.073 126 137.921 -131.026 —
2020 10.634 -5.229 334.528 126 200.338 -134.064 —
2019 29.559 7.098 332.752 126 203.791 -128.835 —
2018 59.067 5.314 353.996 126 217.937 -135.933 1
2017 52.927 -2.267 381.910 126 240.537 -141.247 2
2016 90.487 -19.781 380.045 2.172 238.893 -138.980 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
307% (2024: 153,79%)
Datorii / Total active (total active: 31.274 RON)
Solvabilitate generală
0,33 (2024: 0,65)
Total active / Datorii (total active: 31.274 RON)
Autonomie financiară
-207% (2024: -53,79%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 31.274 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,07% (2024: 30,5%)
Profit net / Total active (total active: 31.274 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,13% (2024: 66,4%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FAVORIT ART SRL

Reprezentantul firmei este: ENE MARCEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025