Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LINDOR IDEAL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

LINDOR IDEAL CONSTRUCT SRL (CUI 17673133) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005010333405 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 448.742 RON, un profit net de 144.917 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
17673133
Nr. ORC
J2005010333405
EUID
ROONRC.J2005010333405
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Frederic Chopin 7, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
448.742 RON
2025▼ 12,1%
Rezultat net
144.917 RON
2025▲ 9,0%
Angajați
2
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · 4 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (8)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 448.742 144.917 206.060 263 246.250 41.173 2
2024 510.445 132.963 396.516 1.304 280.429 -103.744 4
2023 597.997 -244.713 472.755 7.041 219.836 -236.707 6
2022 739.368 179.342 762.873 15.519 747.198 8.007 6
2021 1.252.155 59.605 1.094.559 7.315 905.481 -171.336 6
2020 1.560.009 -103.199 721.872 30.792 449.393 -230.941 11
2019 955.750 -157.878 409.875 19.208 242.654 -127.742 9
2018 427.681 -103.094 454.922 23.719 450.665 30.136 8
2017 330.000 -14.510 102.689 4.413 231.417 133.230 7
2016 330.000 147.500 -93.614 4.964 114.100 212.678 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
83,59% (2024: 140,74%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,2 (2024: 0,71)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
16,7% (2024: -36,82%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
58,79% (2024: 47,19%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
351,97%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,29% (2024: 26,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LINDOR IDEAL CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: DANCIU CONSTANTIN-CATALIN (administrator), DANCIU CONSTANTIN CATALIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
02.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF