Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GAMA EUROGRUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

GAMA EUROGRUP SRL (CUI 17716137) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005011101409 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 55.212 RON, un profit net de 19.705 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 66,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17716137
Nr. ORC
J2005011101409
EUID
ROONRC.J2005011101409
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Theodor Pallady 287, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
55.212 RON
2025▼ 66,9%
Rezultat net
19.705 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4712 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (18) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 11 diviziuni
  • 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 50 · Transporturi pe apă (2)
  • 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
  • 5030 Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7734 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport pe apă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
  • 8553 Școli de conducere (pilotaj)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 55.212 19.705 54.941 — 94.521 39.580 1
2024 166.880 -18.688 15.856 — 85.700 69.874 1
2023 242.205 -19.449 17.506 — 106.046 88.562 1
2022 155.376 65.109 27.260 — 134.300 108.012 1
2021 28.951 -3.008 49.915 — 91.979 42.903 —
2020 59.771 24.203 55.585 — 100.682 45.911 —
2019 15.222 -7.136 73.595 639 94.664 21.708 1
2018 51.466 -33.375 71.762 1.278 99.328 28.844 1
2017 44.391 -15.892 60.177 1.917 120.479 62.219 1
2016 82.758 -17.104 55.773 2.569 131.315 78.111 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
58,13% (2024: 18,5%)
Datorii / Total active (total active: 94.521 RON)
Solvabilitate generală
1,72 (2024: 5,4)
Total active / Datorii (total active: 94.521 RON)
Autonomie financiară
41,87% (2024: 81,53%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 94.521 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,85% (2024: -21,81%)
Profit net / Total active (total active: 94.521 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
49,79% (2024: -26,75%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,69% (2024: -11,2%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GAMA EUROGRUP SRL

Reprezentantul firmei este: ALDEA ANDY - CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025