Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ARTAN SERV SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

ARTAN SERV SRL (CUI 17863987) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005002019081 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 146.912 RON, un profit net de 8.063 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 2,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
17863987
Nr. ORC
J2005002019081
EUID
ROONRC.J2005002019081
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fântânii 20, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
146.912 RON
2025▲ 2,1%
Rezultat net
8.063 RON
2025▼ 84,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (2)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Surse: MFinanțe (2020, 2023–2025) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 146.912 8.063 187.069 — 19.510 -167.559 1
2024 143.926 51.161 201.067 — 25.445 -175.622 1
2023 80.950 23.854 246.365 — 19.582 -226.783 1
2022 59.550 4.206 255.479 0 4.842 -250.637 1
2021 101.129 27.638 268.527 0 13.683 -254.844 2
2020 57.330 -51.329 283.931 — 1.449 -282.482 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
958,84% (2024: 790,2%)
Datorii / Total active (total active: 19.510 RON)
Solvabilitate generală
0,1 (2024: 0,13)
Total active / Datorii (total active: 19.510 RON)
Autonomie financiară
-858,84% (2024: -690,2%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 19.510 RON)
Rentabilitate active (ROA)
41,33% (2024: 201,07%)
Profit net / Total active (total active: 19.510 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,49% (2024: 35,55%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ARTAN SERV SRL

Reprezentantul firmei este: ARTAN GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
24.07.2026 Cod CAEN principal 4532 9531 ANAF