Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GENERAL MC PARTENERS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

GENERAL MC PARTENERS SRL (CUI 17895202) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005014625403 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 405.805 RON și un profit net de 115.260 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 31,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
17895202
Nr. ORC
J2005014625403
EUID
ROONRC.J2005014625403
Înmatriculată
21 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Maior Vasile Băcilă 26-30, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
405.805 RON
2025▲ 31,9%
Rezultat net
115.260 RON
2025▲ 267,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2 · 9 diviziuni
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 405.805 115.260 112.187 63.895 163.298 116.339 —
2024 307.713 31.380 153.559 12.112 256.671 119.236 —
2023 366.619 21.558 66.091 21.597 239.150 198.502 1
2022 829.321 369.752 204.760 10.001 562.226 369.992 5
2021 722.400 296.202 108.568 11.856 283.449 188.408 5
2020 299.505 16.606 204.301 23.689 70.976 -107.794 2
2019 185.438 -92.157 215.589 68.479 22.552 -124.399 1
2018 256.982 -72.349 207.277 135.669 39.365 -32.243 1
2017 280.253 10.776 219.884 198.598 33.439 12.548 1
2016 182.222 84.393 154.230 140.382 9.920 1.772 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
49,38% (2024: 57,13%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,03 (2024: 1,75)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
51,21% (2024: 44,36%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
50,73% (2024: 11,67%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,07% (2024: 26,32%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
28,4% (2024: 10,2%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GENERAL MC PARTENERS SRL

Reprezentantul firmei este: IONIŢĂ CIPRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025