INIZIATIVE E INVESTIMENTI SRL
INIZIATIVE E INVESTIMENTI SRL (CUI 18079997) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005001771243 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (cod CAEN 6811). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 43.898 RON și un profit net de 39.944 RON. Cifra de afaceri e de 9,4 ori mai mare decât în 2018.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).
- CUI
- 18079997
- Nr. ORC
- J2005001771243
- EUID
- ROONRC.J2005001771243
- Înmatriculată
- 21 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6811 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 28.987 | 678.200 | 402.253 | 160.574 | -114.453 | — |
| 2024 | — | -23.268 | 647.857 | 438.653 | 64.844 | -143.440 | — |
| 2023 | — | -4.014 | 643.835 | 438.653 | 84.090 | -120.172 | — |
| 2022 | — | -3.960 | 641.525 | 438.653 | 85.794 | -151.743 | — |
| 2021 | — | -6.480 | 640.135 | 274.253 | 252.764 | -147.783 | — |
| 2020 | 43.898 | 39.944 | 639.007 | 274.253 | 258.116 | -141.303 | — |
| 2019 | — | -3.815 | 630.609 | 274.253 | 209.774 | -181.247 | — |
| 2018 | 4.690 | 1.696 | 629.341 | 274.253 | 212.321 | -177.432 | — |
| 2017 | 2.108 | -3.573 | 629.853 | 274.253 | 211.137 | -179.128 | — |
| 2016 | 4.800 | -4.275 | 627.092 | 275.075 | 176.462 | -175.555 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2020 (vs 2018)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre INIZIATIVE E INVESTIMENTI SRL
Reprezentanții firmei sunt: CRAINIC EUGEN VASILE (administrator), CRAINIC EUGEN-VASILE (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 09.09.2026 | Cod CAEN principal | 6810 | 6811 | ANAF |