Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MICALEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

MICALEX SRL (CUI 18146239) este înmatriculată din 2005 cu număr ORC J2005002837225 și are sediul în Hârlau, județul Iași. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 44.759 RON și o pierdere netă de 684 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 15,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
18146239
Nr. ORC
J2005002837225
EUID
ROONRC.J2005002837225
Înmatriculată
20 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ştefan cel Mare şi Sfînt 5A, Orş. Hârlău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
44.759 RON
2024▲ 15,5%
Rezultat net
-684 RON
2024
Angajați
0
2024

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2024) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 44.759 -684 28.500 42.692 9.518 23.710 0
2023 38.741 -10.402 28.500 48.592 4.302 24.394 0
2022 49.520 5.350 0 23.208 11.588 34.796 0
2021 35.505 -9.920 6.103 27.825 7.724 29.446 1
2020 23.467 -3.085 3.940 6.750 11.556 14.366 1
2019 31.614 15.620 286 6.050 11.687 17.451 —
2018 42.996 2.630 11.127 6.950 6.008 1.831 0
2017 29.528 2.416 18.964 7.850 10.315 -799 1
2016 24.230 -2.293 13.712 7.733 2.764 -3.215 2

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
54,59% (2023: 53,88%)
Datorii / Total active (total active: 52.210 RON)
Solvabilitate generală
1,83 (2023: 1,86)
Total active / Datorii (total active: 52.210 RON)
Autonomie financiară
45,41% (2023: 46,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 52.210 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1,31% (2023: -19,67%)
Profit net / Total active (total active: 52.210 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-2,88% (2023: -42,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-1,53% (2023: -26,85%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2023-2024

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MICALEX SRL

Reprezentanții firmei sunt: NEGURĂ IULIANA ANCA (administrator), NEGURĂ TEODOR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
16.08.2026 Cod CAEN principal 4932 4933 ANAF